• Kolejne sukcesy naszych uczniów

• Tym razem podczas Festiwalu Sztafet, który odbył się dzisiaj na Stadionie Miejskim w Międzychodzie.

Sztafeta żeńska 4x400m zdobyła III miejsce

Sztafeta męska 4x400m zdobyła I miejsce

Ogromne gratulacje!!!

Powodzenia w zawodach rejonowych!

Trzymamy kciuki!

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• 22 września 2023 r. nasza Szkoła była organizatorem sztafetowych biegów przełajowych szkół ponadpodstawowych powiatu międzychodzkiego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Międzychodzki Pan Rafał Litke.

W kategorii żeńskiej i męskiej zajęliśmy II miejsce.

Ogromny sukces i gratulacje dla zawodników.

• Czas szybko leci, a My chcemy jeszcze....

• Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za ten piękny projekt, czas, warsztaty i zero elektroniki. Jednak można super spędzić wolne chwile bez zasięgu, bez telefonów, bez dostępu do internetu. My już to wiemy. Wśród wspaniałych ludzi i przepięknej natury, zegar tyka inaczej, a My mamy możliwość poznać tak naprawdę siebie oraz swoich sąsiadów zza Odry. Niesamowite doświadczenie, które wywarło na nas niezapomniane wrażenie.

Dziękujemy p. Wiesi i p. Grzegorzowi za gościnę, a dziewczynom za cierpliwość podczas nauki konnej.

P.s. Mamy nadzieję, do zobaczenia wkrótce

Fundacja BONIN

• Pierwsze spotkania z rodzicami

• W dniach 19-20.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się zebrania z rodzicami. Uczniowie przed wejściem częstowali kawą i pysznymi ciastami, które przekazali nasi pracodawcy. Następnie kierownik szkolenia praktycznego - Pani Agnieszka Pospieszna przedstawiła wszystkie informacje dotyczące praktyk i kursów, a także dla uczniów klas kończących, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Rodzice spotkali się także z wychowawcami. Dziękujemy za liczne przybycie. Współpraca szkoła - rodzice jest gwarancją sukcesu naszych uczniów.

• Dzień Sybiraka

• 17 września to 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Są jeszcze wśród nas osoby, których udziałem były te wydarzenia. Konsekwencją agresji Rosji Radzieckiej na nasz kraj była śmierć i gehenna setek tysięcy Polaków. 18 września Poczet sztandarowy uczniów naszej szkoły wziął udział w uroczystej mszy świętej, zostały także złożone kwiaty pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939 - 1956. Wkrótce w naszej szkole wystawa przedstawiająca losy mieszkańców naszego powiatu wywiezionych w czasie II wojny światowej na Syberię. Pamiętajmy!!!

• W drogę!

• Halo, halo w ten słoneczny, sobotni dzionek Chcieliśmy Was poinformować, że Nasz Kawowy Team wyrusza w podróż na kolejny wyjazd projektowy. A dokąd? Już niebawem zdradzimy Wam naszą miejscówkę pozdrawiamy

P s. Dziękujemy Verotrans za bezpieczny transport

• Dzień Kropki w naszej szkole

• Dnia 15.09.2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki🙂 (International Dot Day). Było zabawnie i kolorowo. Każdy z uczniów na "drzewie talentów"mógł umieścić i pochwalić się swoim talentem. Każdy z nas ma wiele talentów, wystarczy je zauważyć!!! Doceniajmy siebie i siebie nawzajem!!!

• Wnioski o stypendium szkolne

• Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie informuje, że można składać wnioski o stypendium szkolne. Przysługuje ono uczniowi/uczennicy znajdującemu/znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z  niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w  rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600,00 złDochód oblicza się na podstawie art. 8 ust. 3-13 ustawy o pomocy społecznej. Kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego wynosi 345,00 zł.Wnioski na stypendium szkolne należy składać w terminie do 15 września w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie, ul. Juliusza Słowackiego 11 w poniedziałek w godzinach 8:15 - 16:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:15 - 15:00.Szczegóły pod linkiem: https://liblink.pl/zyroEc9STm

• Narodowe Czytanie 2023

• W tym roku po raz dwunasty wszyscy czytamy! Tym razem "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Powiatowe Narodowe Czytanie miało miejsce w odnowionym, przepięknym budynku Biblioteki w Sierakowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III c Natalia Jazowska i Marysia Mleczak, które wraz z innymi osobami czytającymi zabrały nas w magiczny świat nadniemeńskich pól i lasów, do Korczyna i do Bohatyrowicz. "Nad Niemnem" warto czytać, nie tylko dziś!

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

• 4 września, tak jak we wszystkich polskich szkołach, również i u nas, rozpoczął się nowy rok szkolny - 2023/2024. Wszyscy rozpoczynamy go pełni optymizmu, no i oczywiście chęci do pracy.

Nowe wyzwania, nowi znajomi i towarzyszące wszystkim przekonanie o tym, że będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze!

Tego życzymy przede wszystkim uczniom, a także dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Szczęśliwego nowego roku... szkolnego!!!