• Zebrania z Rodzicami

• Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami według następującego harmonogramu:

22.05.2024 r. (środa) godz. 17:00

Ia - s.21

Ib – s. 14

Ic - s.9

Ie – s. 13

IIb - s.6

IIIa - s.10

22.05.2024 r. (środa) godz. 18:00

Id - s.9

IIa - s.21

IIc - s. 18

IId – s. 13

IIIb - s.10  g.17:45

IIIc – s. 14

IIId - s.6

W tym samym dniu (22.05.2024 r.) odbędzie się godzina dostępności dla rodziców i uczniów (pozostali nauczyciele są do dyspozycji w pokoju nauczycielskim od godz. 17:00 -18:00).

• 79 rocznica zakończenia II wojny światowej

• Poczet sztandarowy reprezentujący naszą szkołę wziął udział w uroczystościach gminnych mających uczcić kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej. Wielu mieszkańców naszego regionu, wielu Polaków poświęciło swoje życie, byśmy my mogli być dzisiaj wolni. Obiecujemy nie zaprzepaścić tej ofiary. Pamiętamy!

• Kawa na szczęście

• Cykl warsztatów językowych i animacyjnych pod okiem profesjonalistów za nami. Wczoraj nasz kawowy team wykorzystał w praktyce zdobytą wiedzę z warsztatów komunikacji i autoprezentacji. Efekt ich prac jest po prostu WOW.

Na koniec tanecznym krokiem żegnaliśmy się z Trebnitz.

Projekt: Kawa na szczęście ( cz.2) Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo! Projekt współfinansowany przez DPJW i MBJS

• Warsztaty

• Wczorajszy dzień bogaty był w warsztaty, na których lepiej się poznaliśmy, mieliśmy okazję spróbować swoich sił jako żonglerzy i akrobaci oraz poznaliśmy sztukę robienia zdjęć. Poznaliśmy język obrazów w social mediach oraz metody komunikacji i autoprezentacji. Nasze wspólne aktywności zakończyliśmy spacerem oraz ogniskiem, gdzie czas umilała nam pani Maria, grająca na ukulele (idealniej być nie mogło)!

• DRODZY MATURZYŚCI

• Jasnego i otwartego umysłu, spokojnego

i rzeczowego odczytania poleceń w arkuszu (ze zrozumieniem), kreatywnego wykorzystania wiedzy,

i umiejętności, które nabyliście w szkole, a także wiary w siebie, opanowania stresu i … szczęścia – słowem POWODZENIA podczas egzaminów maturalnych!

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Wolna i demokratyczna ojczyzna, w której możemy żyć dzisiaj jest spadkobierczynią naszego państwa sprzed wieków. Bardzo ważne jest, byśmy pielęgnowali pamięć zarówno o klęskach, by nigdy więcej się nie powtórzyły, jak i o sukcesach, by czerpać z nich siłę. Takim sukcesem polskiej demokracji było z pewnością uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Bądźmy z tego dumni!!!

• Czas na pierogi

• Po warsztatach językowych przyszedł czas na wspólne lepienie pierogów! Humory naszemu kawowemu teamowi dopisywały jak zawsze, a pierogi rozpływały się w ustach!

Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień!

• Dzień Flagi

• 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.

Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

#DzieńFlagiRzeczypospolitejPolskiej

• Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

• 30 kwietnia to dzień, w którym warto pochylić się nad problematyką przemocy wobec dzieci.

Pamiętajmy, że przemoc to nie tylko zachowanie, ale także stwarzanie sytuacji przez osoby odpowiedzialne za wychowanie, poprzez nadużywanie władzy, przewagi fizycznej oraz psychicznej. Właśnie takie działania powodują rzeczywiste szkody dla rozwoju i dobrostanu dziecka, które niestety mają swoje odbicie w ich życiu dorosłym.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, REAGUJMY !

• Klasa 2 D wzięła udział w Powiatowym Dniu Sprzątania Ziemi.

Nasi uczniowie sprzątali drogę do Muchocina.

Szanujmy naszą małą Ojczyznę

• 81 Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

• Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 r. i trwało do 16 maja. Bezpośrednią przyczyną, wywołanego przez żydowskie podziemne formacje zbrojne na terenie warszawskiego getta, powstania była decyzja Niemców o likwidacji getta.

W tym okresie Armia Krajowa przeprowadziła pod kryptonimem „Akcja Getto” szereg akcji zbrojnych, mających pomóc powstańcom. Planowano wysadzenie muru getta i umożliwienie Żydom ucieczki w kierunku Żoliborza. Trzykrotne, okupione śmiercią żołnierzy AK, próby podejścia pod mur getta i założenia ładunków wybuchowych, nie powiodły się. Było to pierwsze miejskie powstanie w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Europie.

#ŁączyNasPamięć